Frequently Asked Question

Czy jest jakaś szansa że PHPCon odbędzie się w roku 2021?
Ostatnio odświeżony 11 miesięcy temu

Z racji integracyjnego charakteru naszej konferencji oraz nadal wysokiego ryzyka jej odwołania jesienią, zdecydowaliśmy się o nie organizowaniu jej jeszcze w tym roku. Cały czas mamy nadzieję, że 2022 będzie rokiem normalnym, takim, jak czasy przedpandemiczne.

Odmawianie uczestnictwa osobom niezaszczepionym czy niebędącym ozdrowieńcami to dla nas duży dyskomfort. Z drugiej strony, gdyby próbować ją organizować z uwzględnieniem panujących ogólnych obostrzeń (limity osób, limity na metr, co drugie krzesło, poganianie i przeganianie uczestników nieprzestrzegających tych reguł, itp.) również mogłoby nie być przyjemnie, a przecież nie o to w integracji chodzi.

Nasza impreza powinna przypadać na przełom października i listopada, czyli w czasie, w którym z dużym prawdopodobieństwem może już obowiązywać kolejna fala obostrzeń. O niej się słyszy coraz szerzej. Odwoływanie imprezy i zwracanie wpłat uczestnikom w trakcie zapisów kosztuje całkiem sporo, nie tylko wysiłku, ale również pieniędzy. Niestety, kolejne (po 2019 i 2020 roku) odwołania imprez i związane z nimi straty mogłyby spowodować konieczność zamknięcia naszej firmy i niepodejmowania organizacji tej imprezy w przyszłości. Stąd też doszliśmy do wniosku, że bezpieczniej będzie poczekać jeszcze jeden sezon, a później bezpiecznie wystartować, niż brnąć w kolejne ryzykowne przedsięwzięcie - których w latach ubiegłych kilka już zaliczyliśmy.

Proszę czekać!

Proszę czekać... to zajmie tylko sekundę!